Coral Detox

Warto wiedzieć, że 80% toksyn jest rozpuszczalnych w wodzie, a 20% toksyn jest rozpuszczalnych w tłuszczach. W procesie wyprowadzania toksyn rozpuszczalnych w wodzie zaangażowane są, w pierwszej kolejności, nerki. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach są wyprowadzane z organizmu przede wszystkim z udziałem wątroby czyli głównego narządu wspomagającego detoksykację organizmu, który oczyszcza krew ze złogów i toksyn.

Jeśli narządy te nie mogą poradzić sobie z wyprowadzaniem toksyn z organizmu, to co się dzieje?

Nagromadzone toksyny dostają się do miejsc takich jak: skóra, włosy i paznokcie, w wyniku czego pojawiają się  problemy skóry, a włosy i paznokcie stają się zniszczone i łamliwe. Dostają się także do naszych narządów. Uszy, nos, gardło, tchawica, oskrzela, płuca, co powoduje różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego tj. astma czy alergia. Odkładają się w naszych kościach, zanieczyszczają nasze mięśnie, więzadła i pojawiają się problemy typu: zapalenie stawów, czy reumatyzm.

Dlaczego tak się dzieje?

 1. Rozpuszczalne w tłuszczach toksyny często powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania wątroby. Zaburzenia czynności wątroby prowadzą do tego, że naturalne wydalanie toksyn z organizmu jest zakłócone. Nieprawidłowe funkcjonowanie nerek powoduje zatrzymanie w organizmie toksyn rozpuszczalnych w wodzie.
 2. Brak dostatecznej ilości wody.  W naszym społeczeństwie nie wytworzyła się jeszcze kultura picia czystej wody. To właśnie dostarczenie odpowiedniej ilości wody stwarza odpowiednie warunki do rozpuszczania i wyprowadzania z organizmu toksyn wraz z moczem i potem.
Powinniśmy wspomagać nasze organizmy poprzez stworzenie odpowiednich warunków, sprzyjających całkowitemu wyprowadzaniu toksyn, na dodatek we właściwym czasie. Przed toksynami nie możemy się ukryć ale jesteśmy w stanie sprawić, żeby przynajmniej jak najmniejsza ich ilość przedostawała się do naszego organizmu, wystarczy zamieszkać w niezanieczyszczonym środowisku naturalnym, prawidłowo i zdrowo się odżywiać oraz pić czystą wodę.

Kto opracował Coral Detox?

Małżonkowie Władimir Podchomutnikow, doktor nauk medycznych, profesor oraz Olga Podchomutnikowa, docent. Celem programu jest pomoc w usunięciu nagromadzonych w organizmie toksyn i wspomaganie w przywróceniu utraconych własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu.

Coral Detox Skład:

W skład zestawu Corak Detox wchodzą 4 produkty:
 1. Coral Lecithin (120 kapsułek),
 2. Assimilator (90 kapsułek),
 3. H-500 (60 kapsułek),
 4. Coral-Mine (30 saszetek).
Działanie programu opiera się na pobudzeniu naturalnego procesu detoksykacji organizmu i stworzeniu warunków do odzyskania aktywnego działania własnych mechanizmów regulacyjnych.

Coral-Mine – zestaw minerałów z naturalnego koralowca mający za zadanie poprawę jakości wody pitnej:

• zapewnia spożywanie zdrowej i wysokiej jakości wody; • reguluje równowagę mineralną organizmu; • optymalizuje czynności podstawowych układów i narządów; • przyczynia się do wyprowadzenia z organizmu toksyn rozpuszczalnych w wodzie.

H-500 – źródło energii, „paliwo” życia niezbędne każdego dnia:

• poprawia wydajność fizyczną i umysłową; • przyspiesza proces powrotu organizmu do formy po obciążeniach fizycznych i umysłowych; • chroni przed przedwczesnym starzeniem; • pomaga neutralizować powstające w organizmie toksyny. Proces wyprowadzania toksyn rozpuszczalnych w wodzie wspomagany jest przez mineralny zestaw do poprawy jakości wody pitnej „Coral-Mine” i przeciwutleniacz «H-500.” Udowodniono, że woda wzbogacona w powyższe produkty w 90% wspomaga organizm w wyprowadzaniu toksyn rozpuszczalnych w wodzie oraz redukuje procesy niszczenia tkanki kostnej. Do wyprowadzenia z organizmu toksyn rozpuszczalnych w tłuszczach stosuje się dwa biologicznie czynne suplementy diety – zawierający enzymy trawienne „Assimilator” i uniwersalny produkt „Coral Lecithin”. Obydwa powyższe produkty można nazwać optymalnymi do stosowania: „Assimilator„ jako odpowiednio dobrany kompleks enzymów pochodzenia roślinnego z witaminami A i D, sprzyjający jakościowemu rozszczepieniu produktów pokarmowych i zmniejszający powstawanie toksyn, a „Coral Lecithin” – chroniący błony (membrany) komórkowe przed uszkodzeniem ze strony toksyn, pomagający skutecznie zneutralizować i wyprowadzić toksyny z organizmu.

Assimilator zawiera zestaw roślinnych enzymów (amylaza, celulaza, papaina, bromelaina, lipaza, laktaza), które to:

• przyczyniają się do jakościowego rozszczepienia białek, węglowodanów i tłuszczów w pożywieniu, co wpływa na zmniejszenie tworzenia się toksyn w organizmie; • powodują lepsze przyswojenie białek poprzez rozszczepienie ich do aminokwasów; • wspomagają jakościowe przyswajanie pożytecznych i odżywczych substancji; • zapobiegają rozwojowi wzdęć i uczuciu ciężkości w żołądku.

Coral Lecithin to naturalne źródło fosfolipidów:

• zawiera lecytynę – podstawowy składnik wszystkich błon komórkowych (membran komórkowych) w organizmie, w tym błon komórkowych mózgu; • chroni błony komórkowe przed uszkodzeniem ze strony toksyn; • pomaga skutecznie neutralizować i wyprowadzać z organizmu toksyny rozpuszczalne w tłuszczach; • przyczynia się do odbudowy komórek wątroby, uszkodzonych na skutek toksycznego działania alkoholu, nikotyny, leków, czy też niejakościowego pożywienia. Dobrym uzupełnieniem czterech produktów programu Coral Detox jest stosowanie błonnika pokarmowego wraz z pożytecznymi bakteriami. Zamów Coral Detox

Coral Detox Plus

To program Coral detox wzbogacony o preparaty:

Alfa-Alfa

Lucerna Siewna zawiera witaminy z grupy B oraz A, D, E i K, oraz minerały wapń, żelazo, magnez, cynko i potas. Alfa-Alfa jest znakomitym źródłem błonnika, chlorofilu i białka. Tenbogaty skład  wykazuje korzystny wpływ na organizm i przyczynia się do utrzymania właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Zwiększa witalność i wzmacnia organizm . Stosowana systematycznie oczyszcza drogi moczowe oraz krew i wątrobę, zmniejsza zakwaszenie organizmu, reguluje pracę jelit, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, wzmacnia serce i układ nerwowy. Hamuje procesy starzenia się organizmu i ułatwia zasypianie.

Pentokan

Dlaczego potas jest tak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

 • Potas pomaga normalizować wewnątrzkomórkową równowagę kwasowo-zasadową, która jest bardzo ważna dla ogólnego zachowania zdrowia.
 • Potas jest elektrolitem niezbędnym do przewodzenia impulsów nerwowych. Od niego w dużej mierze zależy prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, w tym mózgu.
 • Potas pomaga zwiększyć wytrzymałość mięśni, co jest szczególnie ważne, jeśli uprawiasz sport lub po prostu prowadzisz aktywny tryb życia.
 • Potas pozytywnie wpływa na zdrowie serca i sprzyja utrzymaniu właściwego tętna.
 • Potas wspiera równowagę wodno-mineralną w organizmie, której zaburzenie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.
 • Potas aktywuje metabolizm energetyczny, wspomagając wysoką zdolność organizmu do pracy.
 • Potas utrzymuje prawidłowy poziom ciśnienia krwi.
 • Potas pomaga nerkom w prawidłowym funkcjonowaniu.
Niedobór potasu często przejawia się jako spadek sił, apatia, wypalenie emocjonalne. Oprócz intensywnej aktywności fizycznej i nadmiaru soli w diecie, może on być spowodowany przez czynniki, takie jak:
 • regularny stres,
 • uzależnienia (alkohol, papierosy),
 • niekorzystne warunki otaczającego środowiska,
 • stosowanie leków moczopędnych lub przeczyszczających,
 • odwodnienie organizmu spowodowane wymiotami lub biegunką,
 • nadmierne pocenie się,
 • częste spożywanie czekolady i kawy.

Składniki aktywne PentoKanu:

 • potas,
 • witamina C
 • witamina D
 • ryboza.
Jednak PentoKan to przede wszystkim źródło potasu. Naszym zadaniem było zapewnienie temu makroelementowi formę jak najbardziej dostępną biologicznie. Tabletki musujące po rozpuszczeniu w wodzie tworzą dwie formy organiczne potasu – cytrynian i askorbinian. W ten sposób biodostępność potasu osiąga około 97,5%. Ryboza to kolejny aktywny składnik PentoKanu. Zwiększa ona syntezę cząsteczek ATP. ATP (Adenozyno-5′-trifosforan) to źródło energii w organizmie, z której jedna trzecia przeznaczona jest na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania pompy sodowo-potasowej. Z tego powodu zawartość potasu w komórce zależy bezpośrednio od poziomu ATP. Przy małej ilości ATP kanał potasowy jest całkowicie otwarty, a potas szybko wydostaje się na zewnątrz, przez co aktywność komórki maleje. Przy wysokim poziomie ATP kanał zamyka się, co zapewnia zachowanie rezerw potasu i aktywny stan komórki, jej właściwe funkcjonowanie. Witamina C odgrywa w składzie PentoKanu ważną rolę transportową (ze względu na jej strukturę heterocykliczną), przyczyniając się do szybkiego i skutecznego dostarczenia potasu do wnętrza komórki. Po prostu rozpuść tabletkę musującą w szklance wody lub soku. To wygodniejsze i smaczniejsze niż połykanie kapsułek! Zamów Coral Detox Plus

0 comments

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>